wtorek, 28 stycznia 2014

MŚJ w Predazzo: Sara Takanashi bezkonkurencyjna!

Sara Takanashi zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata Juniorów odbywających się w Predazzo!

(źródło: berkutschi.com)

Sara Takanashi pokonała swoją rywalkę Coline Mattel aż o 14,2 pkt. oraz o 16,7 pkt. pochodzącą z Norwegii Maren Lundby. Jest to trzeci złoty medal indywidualny Takanashi w mistrzostwach świata juniorów. Pierwszy zdobyła dwa lata temu w Erzurum, drugi rok temu w Libercu.
Warto odnotować występ naszych reprezentantek na MŚJ w Predazzo. Magdalena Pałasz zajęła 26 miejsce, natomiast Joannie Szwab nie udało się awansować do II serii zawodów, zajęła 37 miejsce. Do końca niepewny był start Magdaleny Pałasz w dzisiejszych zawodach po wczorajszym upadku na skoczni. Konkurs odbywał się w dobrych a przede wszystkim sprawiedliwych warunkach.
Gratulujemy medalistką oraz naszym reprezentantką!