wtorek, 22 kwietnia 2014

Znamy składy kadr w skokach narciarskich na sezon 2014/2015!

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego dzisiaj oficjalnie zatwierdził składy kadr A i B w skokach narciarskich na sezon 2014/2015. Skład kadry juniorskiej poznamy po najbliższym posiedzeniu zarządu PZN. W spotkaniu, które odbyło się 17. kwietnia w Wiśle udział wzięli trenerzy, fizjoterapeuci i serwismeni a także Adam Małysz. Podczas posiedzenia ustalono nowy podział kadr a także programy szkoleniowe na przyszły sezon.

Składy kadr na sezon 2014/2015:
Kadra A: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jan Ziobro oraz Klemens Murańka. 
Kadra B: Krzysztof Biegun, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Miętus oraz Jakub Wolny 

Sztab szkoleniowy kadry A nie uległ zmianie. Trenerem głównym kadry pozostaje Łukasz Kruczek wraz z asystentami Zbigniewem Klimowskim i Grzegorzem Sobczykiem. Funkcję fizjoterapeuty będzie pełnił Łukasz Gębala, serwismena Kacper Skrobot, konsultanta w zakresie treningu motorycznego Michał Wilk a biomechanika Piotr Krężałek. Rolę konsultanta będzie pełnił Adam Małysz. 
Zmiany natomiast zaszły w sztabie szkoleniowym kadry B oraz kadry juniorskiej. Trenerem głównym kadry B będzie dotychczasowy trener juniorów - Maciej Maciusiak. Asystentem będzie Wojciech Topór, fizjoterapeutą Daniel Kwiatkowski a serwismenem Kamil Skrobot. 
Wiadomo także kto znajdzie się w sztabie szkoleniowym kadry Juniorów. Trenerem głównym będzie Piotr Fijas, jego asystentem Robert Mateja, fizjoterapeutą Michał Górny, a trenerem współpracującym Jan Szturc. W sztabie szkoleniowym znalazł się również Marcin Bachleda, były skoczek narciarski.
Niestety po sezonie z treningami w kadrach pożegnali się Łukasz Rutkowski, Grzegorz Miętus oraz  Stanisław Biela.

Skład ośmioosobowej grupy juniorskiej poznamy za około trzy tygodnie. 

źródło: pzn.pl

Anna Felska 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Każda Wasza opinia buduje. Dziękujemy za wszystkie słowa krytyki!

Ciekawostka o nas...

Czy wiesz, że po wpisaniu w wyszukiwarce Google hasła: Mika Kojonkoski, nasz wpis "Mika Kojonkoski - wymarzony trener" znajduje się na drugim miejscu? W ostatnim czasie to jeden z najchętniej czytanych artykułów na naszym blogu. Autor tego tekstu (Mateusz Król) został natchniony do jego napisania, po lekturze książki o "Mika Kojonkoski - tajemnica sukcesu".