sobota, 29 marca 2014

Peter Prevc Mistrzem Słowenii!

Reprezentant klubu sportowego SK Triglav Peter Prevc został Mistrzem Słowenii. Peter w obydwu seriach skakał najdalej, uzyskując odległości  138 i 139 metrów. Jego przewaga nad drugim Anze Laniskiem wyniosła 15,9 pkt. Podium uzupełnił Nejc Dezman, który skakał na odległość 133,5 metra oraz 131,5 metra. Niestety miejsca na podium zabrakło dla młodszego brata Petera Prevca - Cene. Na dalszych miejscach uplasowali się dobrze wszystkim znani z Pucharu Świata Jurij Tepes (5 miejsce) i Jernej Damjan, który zajął szóstą lokatę. Robert Kranjec nie wystartował w konkursie.
Wśród pań Mistrzynią została Katja Pozun, która skoczyła na odległość 120,5 metra oraz 121 metrów. Na drugim miejscu uplasowała się Maja Vtic (119,5 metra i 120,5 metra), a trzeci stopień podium zajęła Spela Rogelj (114,5 metra i 118 metrów).
Zespół SK Trigav1 wygrał rywalizacje drużynową z łączną notą 990,6 pkt. W skład reprezentacji weszli: Dejan Judez, Nejc Dezman oraz Peter i Cene Prevc. Drugie miejsce przypadło zespołowi SSK Sam Ihan1 (Jernej Damjan, Tilen Bartol, Miha Kveder i Gasper Bartol) - 853,4 pkt.. Brązowy medal zdobyli reprezentanci klubu sportowego SSK Costella Ilirija1 w składzie: Ziga Mandl, Matija Stemberger, Andraz Pograjc i Matic Kramarsic.

źródło: berkutschi.com