niedziela, 2 marca 2014

PŚ w Lahti: Sundby zdecydowanie wygrywa bieg na 15 km!

Przed chwilą zakończyły się dzisiejsze zmagania Panów w biegach narciarskich na trasie 15 km stylem dowolnym w Lahti. Najlepszy okazał się lider Pucharu Świata - Martin Johnsrud Sundby, który tym samym jest właściwie pewny wywalczenia końcowego triumfu.

Norweg o ponad 10 sekund wyprzedził Daniela Richardssona. Szwed natomiast lepszy okazał się o zaledwie pół sekundy od Alexandra Legkova. W czołowej dziesiątce uplasowało się aż czterech reprezentantów Norwegii. Najlepszy z Polaków - Konrad Motor uplasował się na 75. pozycji a Jan Antolec o dwie lokaty niżej.
O 12:30 w Lahti rozpoczną się zmagania Pań na dystansie 10 kilometrów "łyżwą". Niestety bez Justyny Kowalczyk.