niedziela, 16 marca 2014

PŚ w biegach narciarskich w Falun: Therese Johaug zdobywczynią kryształowej kuli!

Therese Johaug wygrała dzisiejszy bieg pościgowy na 10 km. Tym samym Norweżka zdobyła pierwszą kryształową kulę w swojej karierze. Na drugim miejscu przybiegła Marit Bjoergen ze stratą do pierwszego miejsca wynoszącą 29,2 s.. Marit w klasyfikacji generalnej skończyła sezon również na 2 miejscu. Warto przypomnieć, że przed dzisiejszym startem różnica w klasyfikacji generalnej pomiędzy Therese a Marit wynosiła tylko 7 pkt. Jednak Therese udało się odeprzeć atak koleżanki z drużyny sukcesywnie powiększając swoją przewagę na każdym kilometrze. Po wczorajszym fantastycznym biegu Johaug wyruszyła 15 s. przed Bjoergen. Trzecie miejsce zajęła inna Norweżka - Heidi Weng. W dzisiejszym biegu wystąpiła tylko jedna nasza reprezentantka. Sylwia Jaśkowiec dobiegła do mety ze stratą do pierwszego miejsca wynoszącą 5.08. Zajęła 27 miejsce.
To już niestety koniec sezonu w biegach narciarskich. Zwyciężczynią cyklu serdecznie gratulujemy!

źródło: zimbio.com