piątek, 7 marca 2014

PŚ w Trondheim: Anders Bardal wygrywa konkurs!

Anders Bardal wygrał zawody Pucharu Świata w Trondheim. Norweg w I serii uzyskał 136,5 metr, a w drugiej 131 metrów. Na drugie miejsce na podium wskoczył Austriak Andreas Kofler - 136,5 metra i 131,5 metra. Kofi przegrał z Bardalem o 4,4 pkt.. Na najniższym stopniu podium uplasował się Noriaki Kasai. Japończyk bardzo dobrze radził sobie z trudnymi warunkami na skoczni i skakał po 135,5 metra i 132 metry. Niestety w drugiej serii nie udało się powtórzyć rewelacyjnego skoku Romanowi Koudelce. Skokiem na 125,5 metr zapewnił sobie czwartą pozycje.
Najlepszym z polaków był Kamil Stoch, który po skokach na odległość 127 metrów (w obydwu seriach) skończył konkurs na dziewiątym miejscu. Wartym odnotowania jest fakt, że Peter Prevc nie zakwalifikował się do II serii zawodów, a Kamil powiększył nad nim przewagę do 132 pkt.. Dzisiaj bardzo dobre skoki oddawał Piotr Żyła, który został sklasyfikowany na 12 miejscu (129,5 metra i 132 metry). Jan Ziobro konkurs skończył na 21 miejscu, a Maciej Kot był 25.
Niestety warunki na skoczni były bardzo loteryjne. Teraz skoczkowie przenoszą się do Oslo, gdzie w niedziele zostanie rozegrany ostatni konkurs w Skandynawii w tym sezonie.

źródło: fis-ski.com