czwartek, 20 marca 2014

PŚ w Planicy: Kwalifikacje dla Pungertara!

Matjaz Pungertar wygrał kwalifikacje do jutrzejszego konkursu indywidualnego odbywającego się w Planicy. Słoweniec skoczył 128,5 metra i wyprzedził o 1,8 pkt. swoje kolegę z reprezentacji Anze Laniska, który uzyskał taką samą odległość. Trzecie miejsce po skoku na odległość 127,5 metra uzyskał Norweg Andreas Stjernen.
W jutrzejszym konkursie zobaczymy pięciu Polaków. Najlepszym z pośród kwalifikujących się zawodników był Piotr Żyła (122 metry), który zajął 8 pozycje. Dobrze zaprezentował się również Dawid Kubacki (122,5 metra), który był 11.  Nieco słabiej skoczył Maciej Kot - 120 metrów i 20 miejsce oraz Klemens Murańka - 118 metrów i 31 miejsce. Niestety kwalifikacji nie przeszedł Jan Ziobro, który ostatecznie zajął dopiero 43 miejsce. Nasz Mistrz Olimpijski Kamil Stoch w swojej próbie oddał bardzo dobry skok na odległość 125 metrów.
Z grona najlepszej dziesiątki zawodników Pucharu Świata najlepiej zaprezentował się oprócz Kamila Stocha również Severin Freund, który skoczył aż 129 metrów.
Już jutro pierwszy konkurs indywidualny w Planicy. Transmisja od godz. 14:50 jak zawsze na antenach TVP 1 i Eurosport.

źródło: fis-ski.com