sobota, 15 marca 2014

PŚ w biegach narciarskich: Therese Johaug zwycięża w Falun!

W dzisiejeszym biegu łączonym na 15 km zwycięża Therese Johaug z przewagą 33,6 sekundy nad drugą Marit Bjoergen. Trzecie miejsce zajęła Kerttu Niskanen. Niezwykle emocjonująco zapowiada się jutrzejsz bieg, który zdecyduje o losach Kryształowej Kuli. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Therese ma 7 punktów przewagi nad Marit. Do jutrzejszego ostatniego biegu w sezonie Johaug wyruszy z 14-sekundową przewagą nad Bjoergen. Ta, która wygra jutrzejszy bieg zostanie również zwyciężczynią Kryształowej Kuli.
Dobrze spisała się także Sylwia Jaśkowiec, która bieg ukończyła na 28. miejscu.