piątek, 14 lutego 2014

IO w Sochi: Hayboeck wygrywa w kwalifikacjach. Wszyscy Polacy w konkursie!

Michael Hayboeck (131 m) wygrywa kwalifikacje do jutrzejszego konkursu na dużej skoczni w Sochi. Tuż za nim uplasowało się dwóch Japończyków: Daiki Ito (130,5m) oraz Reruhi Shimizu (130,5 m). Najlepiej z Polaków zaprezentował się Maciej Kot (126 m),który zajął 9 pozycję. Janek Ziobro (123 m) zajął 13 miejsce. Martwić może dyspozycja Piotra Żyły, który po skoku na 118 m zajął 27 miejsce.
Z zawodników, którzy awans do jutrzejszego konkursu mieli zapewniony najlepiej spisał się Thomas Diethart (131 m) oraz Anders Bardal (130,5 m).

W serii próbnej poprzedzającej kwalifikacje nasz mistrz olimpijski Kamil Stoch ponownie oddał wspaniały skok na 136 m i z kilku punktową przewagą wygrał serię próbną.  Dlatego też nie zobaczyliśmy Kamila podczas serii kwalifikacyjnej.
Kwalifikacje odpuścił również Severin Freund, który po świetnych treningach i serii próbnej,  w której zajął 2 miejsce udowadnia, że będzie jednym z głównych faworytów do medalu.

Konkurs na dużym obiekcie w Sochi już jutro o godz. 18:30!
Czy Kamil Stoch sięgnie po drugie złoto olimpijskie?