czwartek, 20 lutego 2014

IO w Sochi: Szwajcarki z brązowym medalem!

Reprezentantki Szwajcarii w hokeju na lodzie zdobyły brązowy medal igrzysk olimpijskich w Sochi! Szwajcarki pokonały reprezentantki Szwecji 4:3 (0:1,0:1,4:1) w trzech tercjach. Po dwóch pierwszych tercjach Szwedki wygrywały ze swoimi przeciwniczkami 2:0. Decydująca okazała się trzecia tercja w której reprezentantki Szwajcarii zaczęły dominować. Na niespełna 14 minut przed końcem doprowadziły do remisu (Sara Benz i Pheobe Stanz). Na 3:2 dla Szwajcarek podwyższyła Jessica Lutz. Na minutę przed końcem Szwedki wycofały swoją bramkarkę, ale to nic im nie pomogło bowiem Szwajcarki wykorzystały szansę i podwyższyły wynik na 4:2. Honorową ostatnią bramkę Szwecji strzeliła Pernilla Winberg.
Po syrenie końcowej w reprezentacji Szwajcarii zaczęło się szaleństwo. Hokeistki zrzucały kaski, robiły sobie zdjęcia – cieszyły się tak jakby zdobyły złoty medal! Natomiast przegrane Szwedki opuszczały tafle lodu ze łzami w oczach.

źródło: olimpiada.interia.pl