niedziela, 23 lutego 2014

IO w Sochi: Kanadyjczycy Mistrzami Olimpijskimi w Hokeju na lodzie!

Reprezentacja Kanady zdobyła złoty medal w Hokeju na lodzie! Srebro przypadło Szwedom, których Kanadyjczycy pokonali 3:0 (1:0, 1:0, 1:0). Tym samym Kanada obroniła tytuł wywalczony cztery lata temu na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver.
Osłabiona licznymi kontuzjami reprezentacja Szwecji mogła strzelić gola już w pierwszej minucie. Jednak szczęście sprzyjało przeciwnikom i bramki nie było. Niecelny strzał w słupek oddał Gustav Nyquist. W 12 minucie krążek po raz drugi trafił w słupek tylko, że autorem tego zagrania był Kanadyjczyk. Po następnej minucie padł pierwszy gol tego spotkania. Wynik 1:0 w pierwszej tercji ustalił reprezentant Kanady Jonathan Toews. Po tym golu Szwedzi jakby stracili wiarę, że mogą wygrać ze świetnie dysponowaną i grającą Kanadą. W drugiej tercji próbowali przeprowadzać ataki na bramkę przeciwnika ale niestety żaden z nich nie zakończył się sukcesem. W 36 minut wynik meczu podwyższył kapitan obrońców tytułu - Sidney Crosby. Po tym trafieniu Kanadyjczycy rządzili już na lodowisku. Gol na 3:0 dla reprezentantów kraju "klonowego liścia" padł w 50 minucie ustalił Chris Kunitz. Szwedzi próbowali jeszcze coś wskórać w ostatnich minutach meczu, ale rywale nie pozwolili im się rozpędzić. Było to w pełni zasłużone zwycięstwo!

źródło:polskieradio.pl