czwartek, 20 lutego 2014

IO w Sochi: Złoto w hokeju kobiet dla Kanady! Przegrywały już 0:2!

4 lata temu w Vancouver w finale hokeja kobiet Kanadyjki ograły reprezentację Stanów Zjednoczonych 2:0. W Sochi Amerykanki liczyły na rewanż, prowadziły już nawet 2:0, ale przegrały po dogrywce.

W pierwszej tercji działo się niewiele i zawodniczki opuszczały lód przy stanie 0:0. Zmieniło się to dopiero w 11 minucie i 57 sekundzie gry, gdy bramkę dla Amerykanek zdobyła Duggan. Na początku trzeciej części gry zawodniczki z USA wykorzystały grę w przewadze i powiększyły prowadzenie za sprawą bramki Carpenther. Kiedy wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty, do gry wróciły Kanadyjki. W 17 minucie ostatniej tercji Jenner zdobyła bramkę kontaktową, a do wyrównania doszło na 55 sekund przed końcem gry! Bramkę wyrównującą zdobyła Poulin, która w dogrywce rozstrzygnęła losy meczu i stała się bohaterką całej Kanady.

Przypomnijmy, że kilka godzin wcześniej brąz zdobyły Szwajcarki, pokonując zrozpaczone reprezentantki Szwecji 4:3.