piątek, 14 lutego 2014

IO w Sochi: Domracheva Mistrzynią Olimpijską po raz drugi!

Zakończył się przedostatni bieg indywidualny pań w zmaganiach biathlonowych. Najlepsza ponownie okazała się doświadczona reprezentantka Białorusi - Daria Domracheva. To już drugi złoty medal tej zawodniczki na tych Igrzyskach.

Domracheva wygrała bieg na 15 km mimo jednego pudła na strzelnicy. Bezbłędnej Szwajcarce - Selinie Gasparin wszystkie celne strzały wystarczyły "tylko" do zdobycia srebrnego medalu. Podium uzupełniła sensacyjnie rodaczka Domrachevej - Nadezhda Skardino.
Polki nieco poprawiły nasze nastroje i swoją formę. Krystyna Pałka była nareszcie bezbłędna na strzelnicy i zajęła 10 miejsce. Może gdyby pobiegła nieco szybciej...? Monika Hojnisz z dwoma karnymi minutami była 12., Weronika Nowakowska-Ziemniak 31., a Magdalena Gwizdoń 32. Wieczorem dowiemy się, które z Polek wystąpią w ostatnim biegu indywidualnym tych Igrzysk.