sobota, 8 lutego 2014

IO w Sochi: Ole Einar Bjoerndalen Mistrzem Olimpijskim w sprincie!

Ależ niesamowite emocje spotykały dzisiaj kibiców na biathlonowej trasie sprintu w Sochi! Od początku sezonu mówiło się, że Ole Einar Bjoerndalen znów jest w formie. Mało kto jednak spodziewał się, że 40-letni Norweg wywalczy dzisiaj swoje trzecie złoto Igrzysk Olimpijskich! Zdobywając ten medal, Ole stał się najlepszym sportowcem w historii Zimowych Igrzysk Olimpijskich w klasyfikacji zdobytych medali. Miejsce te dzieli z nim jego rodak, słynny biegacz - Bjorn Daehlie. Obaj zdobyli po 12 medali.

Na drugim miejscu dzisiejszego sprintu uplasował się Austriak Dominik Landertinger, brązowym medalem może cieszyć się (też dość niespodziewanie) Jaroslav Soukup, który zdobył pierwszy krążek w historii biathlonu na Igrzyskach dla Czechów. Faworyci: Fourcade i Svendsen, sensacyjnie znaleźli się poza podium (odpowiednio: 6.i 9.). O sporym pechu może mówić reprezentant gospodarzy. Shipulin przegrał brązowy medal o 6,4 sekundy i uplasował się na czwartym miejscu. Polacy nie sprawili nam niespodzianki. Żaden z nich nie awansował do czołowej sześćdziesiątki i zabraknie ich w biegu na dochodzenie. Miejsc zajętych lepiej nie wspominać. Liczymy na dużo lepszy jutrzejszy występ (15:00) naszych Pań.