niedziela, 9 lutego 2014

IO w Sochi: Dario Cologna Mistrzem Olimpijskim w biegu łączonym!

Niedawno powracający do Pucharu Świata Szwajcar - Dario Cologna nie był głównym faworytem dzisiejszego biegu łączonego (15 km + 15 km). Mimo wszystko na trasie spisał się rewelacyjnie i zdobył złoty medal Igrzysk Olimpijskich.

Rywalizacja na trasach w Sochi była zacięta do ostatniej chwili. Srebrny medalista, Marcus Hellner stracił do złota 0,4 sekundy! Brązowy medal przypadł jednemu z głównych olimpijskich faworytów - Norwegowi Martinowi Johnsrud Sunby. Znowu szczęścia zabrakło reprezentantom Rosji. Maxim Vyleghzanin zajął czwarte miejsce, a do podium stracił zaledwie 0,1 sekundy! Piąty był kolejny gospodarz - Ilia Chernousov. Maciej Kreczmer był 39., Paweł Klisz 61.,  a Jan Antolec 64.