środa, 26 lutego 2014

PŚ w Falun: Freund wygrywa! Kamil Stoch tuż za podium!

Severin Freund wygrał zawody w Szwedzkim Falun. Reprezentant Niemiec nie pozostawił dzisiaj złudzeń swoim rywalom i oddał dwa najdłuższe skoki w obydwu seriach - 133 i 135 metrów. Freund po swoim skoku z drugiej serii został również rekordzistom skoczni. Na drugim stopniu podium uplasował się Peter Prevc, który awansował z 10 miejsca. Niestety młody Słoweniec odebrał prowadzenie naszemu Mistrzowi Kamilowi Stochowi, który w dzisiejszym konkursie zajął 4 miejsce. Warto przypomnieć, że Kamil również awansował w drugiej serii. Po bardzo słabym pierwszym skoku (123 metry) zajmował odległą 13 lokatę. Różnica pomiędzy obydwoma zawodnikami wynosi zaledwie 17 punktów. Na trzeci stopień podium skoczył Noriaki Kasai, który wygrał  to miejsce z Kamilem zaledwie o 0,5 pkt.! Tytuł "Man Of The Day" dzisiaj otrzymał reprezentant Austrii - Stefan Kraft. Na 10 miejscu uplasował się kolejny z naszych reprezentantów - Maciek Kot (127,5 oraz 125,5 metra). Następni "biało-czerwoni" znaleźli się dopiero w trzeciej dziesiątce - Jan Ziobro 21 miejsce, Dawid Kubacki był 24, a Klemens Murańka zajął 29 lokatę. Niestety pierwszej serii nie udało się przebrnąć Piotrowi Żyle, który został sklasyfikowany na 37 miejscu.
Następne zawody z cyklu Pucharu Świata odbędą się już w weekend w Fińskim Lahti (dwa indywidualne i jeden drużynowy). Emocji na pewno nie zabraknie!

źródło: fis-ski.com