czwartek, 13 lutego 2014

IO w Sochi: Hong Zhang Mistrzynią Olimpijską na dystansie 1000 metrów!

Świetna passa Holendrów na torach łyżwiarstwa szybkiego w Sochi została przerwana. Chinka wywalczyła złoty medal na dystansie 1000 metrów! Pokonała dwie Holenderki - Ireen Wust i Margot Boer.

Dość ostentacyjnie wyraziłem fakt, że passa łyżwiarzy z Holandii została przerwana, choć sami widzicie, że dwa najniższe miejsca na podium zajęły reprezentantki tego kraju. Mało tego, Holenderki uplasowały się także na miejscach 5. i 6. Znowu o wielkim pechu mogą mówić Rosjanie, gdyż ich zawodniczka podium przegrała o zaledwie 0,18 sekundy. Kolejne czwarte miejsce dla gospodarzy.
Z nie najlepszej strony  pokazały się reprezentantki Polski. Natalia Czerwonka była 23., a Luiza Złotkowska 29. Katarzyna Bachleda-Curuś nie startowała.