niedziela, 2 lutego 2014

PŚ Pań w Hinzenbach: Takanashi najlepsza!

Sara Takanashi po raz kolejny triumfuje w zawodach Pucharu Świata Pań! Jest to już 10 wygrana młodej japonki w tym sezonie Pucharu Świata. Sara w pierwszej serii skoczyła 88,5 metra co dawało jej drugie miejsce. W serii finałowej uzyskała 92,5 metra i zajęła pierwsze miejsce z łączną notą 245,2 pkt. Drugie miejsce zajęła reprezentantka gospodarzy Daniela Iraschko-Stolz, która uzyskała dwa razy 89 metrów (238,4 pkt.). Na najniższym stopniu podium po raz pierwszy w karierze znalazła się finka - Julia Kykkaenen, która poszybowała na odległość 86,5 metra w pierwszej serii oraz 88,5 metra w drugiej, co dało jej łączną notę 234,8 pkt.
Niestety wyniki osiągnięte przez nasze reprezentantki nie pozwoliły im znaleźć się w finałowej serii. Magdalena Pałasz zajęła 38 miejsce po skoku na odległość 68 metrów, natomiast Joanna Szwab uzyskała 62,5 metra - 42 miejsce.
W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Pań prowadzi Sara Takanashi z liczbą 1220 pkt. Drugie miejsce zajmuję Carina Vogt - 761 pkt., trzecia jest Daniela Iraschko-Stolz - 682 pkt.
To była ostatnia próba pań przed Igrzyskami Olimpijskimi. Zawodniczki wystartują 11.02 na skoczni normalnej HS 106.
Kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata odbędą się w Rasnovie 01.03.

źródło: winterszus.pl