wtorek, 18 lutego 2014

IO w Sochi: Frenzel najlepszy po skokach w kombinacji!

Eric Frenzel (139,5 m) wygrał serię skoków zaliczaną do konkursu kombinacji norweskiej techniką Gundersena. Tym samym Niemiec staje przed szansą wywalczenia kolejnego tytułu Mistrza Olimpijskiego na tych Igrzyskach.

Za plecami lidera z ośmiu sekundową stratą do biegu wyruszy Norweg Haavard Klemetsen, który skoczył 137,5 metra. Na trzecim miejscu po skokach uplasował się Austriak Bernhard Gruber (136,5 m) i traci do Frenzela 22 sekundy. Adam Cieślar był 32. i traci do Niemca ponad dwie minuty. Jeśli Freznel wygra te zawody, to zdobędzie dla swojej osady 9. złoty medal i nasi zachodni sąsiedzi będą na najlepszej drodze do zwycięstwa w klasyfikacji medalowej. Chociaż startów jeszcze wiele.