czwartek, 13 lutego 2014

IO w Sochi: Justyna Kowalczyk Mistrzynią Olimpijską!

Justyna Kowalczyk zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Sochi! Polka w biegu na 10 km. techniką klasyczną pokonała drugą na mecie Charlotte Kalle aż o 18,4 s.! Na trzecim miejscu bieg ukończyła Therese Johaug. Niespodzianką było dopiero 5 miejsce Norweżki, Marit Bjoergen, która straciła do Kowalczyk 33,4 sekundy.
Justyna już od pierwszych kilometrów wyszła na prowadzenie. Biegła w dobrym, równym tempie i sukcesywnie na kolejnych kilometrach powiększała swoją przewagę. Trzeba też wspomnieć, że Justyna dzisiaj nie walczyła tylko z rywalkami ale też z bólem, kontuzją i słabością. Pokazała dzisiaj swój charakter, nie poddała się, dzielnie walczyła i wygrała! Prawdziwa Mistrzyni! Postawiła wszystko na jedną kartę. Jak sama mówiła po biegu dziennikarzom: "albo wygram, albo zdechnę na trasie". Po biegu była szczęśliwa i wzruszona.
Dzisiaj warunki na trasie były ciężkie, było bardzo ciepło, przez cały czas świeciło słońce a stan śniegu pozostawiał wiele do życzenia!
Naszej Mistrzyni serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych biegach!

źródło: sportsinwinter.com, onet.pl