wtorek, 25 lutego 2014

PŚ w Falun: Schlierenzauer i Stoch wygrywają treningi!

Gregor Schlierenzauer i Kamil Stoch zostali zwycięzcami pierwszych treningów przed zawodami Pucharu Świata rozgrywanymi w Szwedzkim Falun.

I trening:
Pierwszy trening wygrał Gregor Schlierenzauer po skoku na odległość 129,5 metra. Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch, który uzyskał odległość 128 metrów. Nasz Mistrz Olimpijski potwierdził, że jest cięgle w formie. Na trzecim miejscu wylądował Anders Bardal (126 metrów).
Dawid Kubacki został sklasyfikowany na 4 miejscu po skoku na odległość 122,5 metra. Kolejnym z polaków był Maciej Kot - 119,5 metra i 11 miejsce, Piotr Żyła 19 miejsce (114,5 metra), Jan Ziobro 23 pozycja (110,5 metra). Nie najlepiej spisał się Klemens Murańka, który po skoku na 107 metr musiał zadowolić się dopiero 34 miejscem.
W pierwszym treningu na starcie pojawiło się tylko 38 zawodników. Seria treningowa została przeprowadzona z 25 belki startowej.

II trening:
Drugi trening należał do naszego Mistrza Kamila Stocha, który uzyskał 125 metrów po skoku z obniżonej belki startowej (+7,5 pkt.). Drugi był reprezentant Austrii Stefan Kraft - 133 metry. Po raz kolejny na trzecim miejscu znalazł się Anders Bardal - 122,5 metra.
Dawid Kubacki zajął 10 miejsce - 118 metrów. Następnymi sklasyfikowanymi Polakami byli Jan Ziobro - 116,5 metra i 12 pozycja oraz Piotr Żyła - 115 metrów i 13 miejsce. Klemens Murańka nieco poprawił się w stosunku do I treningu i skoczył na odległość 115,5 metra i zajął 21 lokatę. Najgorzej z naszych reprezentantów spisał się Maciej Kot, który trening skończył na 23 miejscu - 111 metrów.
W drugim treningu na starcie pojawiło się 39 zawodników. Po skoku Stefana Krafta belka została obniżona z 25 na 23. W porannych sesjach treningowych nie wystąpiło dużo zawodników m.in reprezentacje: Niemiec, Japonii czy Słowenii.

Kolejne treningi na skoczni w Falun odbędą się już dziś o godz. 16:00. Na godz. 18:00 przewidziano kwalifikacje. Transmisja kwalifikacji w TVP Info oraz na kanale Eurosportu.

źródło: berkutschi.com